1       Niedziela   Adwentu

27. 11. 2016

1. 1.Dzisiaj przed kościołem wolontariusze Centrum Wolontariatu „Empatia” prowadzają zbiórkę na budowę hospicjum stacjonarnego Via Spei w Tarnowie, w którym będzie świadczona pomoc medyczna i duchowa osobom nieuleczalnie chorym na nowotwory i ich bliskim. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na wykonanie instalacji w tym budynku.

2. 2.W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienia:
    - we środę- Św. Andrzeja Apostoła
    - w sobotę- Św. Franciszka Ksawerego

3. 3.Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, który ma nas duchowo przygotować do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy codziennie o godz. 18.oo na roraty. Mszę św. wieczorną tradycyjnie będzie poprzedzać procesja dzieci z lampionami. Prosimy rodziców, aby dzieciom pomogli w przygotowaniu lampionów i w miarę swoich możliwości przychodzić z nimi na roraty.
    Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

4. 4.W tym tygodniu wypada 1 piątek i 1 sobota grudnia. Spowiedź św. dla dzieci
    z klasy 3 i 4 we czwartek od godz. 17.3o, zaś odwiedziny chorych w piątek i sobotę.
    Nabożeństwo do św. Ojca Pio będzie w kolejny czwartek.

5. 5.Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane przed kościołem opłatki na stół wigilijny, które dzisiaj uroczyście poświęcamy.

6. 6.Serdecznie zapraszam dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.oo.

7. 7.Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Rejonu 1 za sprzątanie kościoła i ofiary
    na kwiaty, a byli to: Magdalena i Marcin Bardel, Anna i Tomasz Bardel,
    Anna i Krzysztof Puchała, Halina i Stanisław Bujak,
    a na ten tydzień zapraszam kolejne 4 rodziny z Rejonu 1.

8. 8.Zapraszamy na spotkania:
    - KSM- piątek po Mszy św.
    - DSM- sobota godz. 10.oo