Niedziela Palmowa

29. 03. 2015

1. 1.Obchodzimy dziś Niedzielę Palmową, która wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Zadbajmy, aby ludzie starsi i chorzy mieli możliwość skorzystania w tych dniach ze sakramentów świętych. Wielki Tydzień przeżywajmy w duchu modlitwy
    i skupienia – zwłaszcza gdy przyjdą dni Triduum Paschalnego - Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Szczegółowy porządek adoracji jest podany na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
    Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

2. 2.Terminy spowiedzi w Wielkim Tygodniu:
    - wtorek od godz. 8.oo – Katedra
    - środa od godz. 8.oo – Katedra i od 15.oo Filipini.

3. 3.Odwiedziny chorych z racji Świąt Wielkanocnych i I piątku miesiąca w Wielki Piątek od godz. 10.oo. Chorych można zgłaszać w zakrystii i w kancelarii.

4. 4.Młodzież KSM zaprasza w Wielki Piątek na Drogę Krzyżową o godz. 17.3o. Jeśli będzie odpowiednia pogoda, to będzie ona wokół kościoła.

5. 5.Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Rejonu 3 za sprzątanie kościoła
    i ofiary na kwiaty, a byli to: Danuta i Bogdan Duś, Krystyna i Zdzisław Wrona, Czesława Szatan i Genowefa Banasik z Rodziną,
    a na ten tydzień zapraszam kolejne 4 rodziny.

6. 6.Pragnę gorąco podziękować członkom Chóru Parafialnego za renowację Krzyża Misyjnego przy kościele. Całkowity koszt renowacji to 3200 zł., a pieniądze pochodziły z ostatniej kolędy.

1. 7.Bóg zapłać parafianom za życzliwość i wyrażenie gotowości do przyjęcia młodzieży, zgłosiło się 16 rodzin, które chciały przyjąć 56 osób. Chociaż plany się zmieniły to jednak na przyszły rok wróci ta sprawa, mamy bowiem przyjąć 40 osób z zagranicy.

1. 8.Jest pewna ilość ziemniaków do rozdania dla potrzebujących,
    których zapraszamy we środę od godz. 16.oo.

1. 9.Obowiązkowe spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów oraz próba obrzędów wielkotygodniowych będzie w poniedziałek o godz. 18.3o. Prosimy rodziców o przypomnienie ministrantom i lektorom o uczestnictwie
    w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

W poniedziałek odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. + Antoniny Pis
z Zagród. Zamówiono 14 Mszy św. indywidualnych i 5 od uczestników pogrzebu.
Jej duszę polećmy teraz miłosierdziu Bożemu: „Wieczne odpoczywanie ..”