Wniebowstąpienie

17. 05. 2015

1. 1.Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, zaś składka przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

2. 2.W naszym dekanacie trwa peregrynacja obrazu Miłosierdzia Bożego
    i relikwii Św. J.P.II i Św. Siostry Faustyny. Do naszej parafii przybędzie jutro
    o godz. 17.oo. Gromadzimy się przed kościołem już wcześniej, gdzie będzie powitanie, a następnie wraz z Księdzem Biskupem wprowadzamy obraz i relikwie do Kościoła. Dla każdej parafii to czas wyjątkowy i historyczny, bo większość z nas nie doczeka kolejnej peregrynacji.
    Kto tylko może to przychodzi na powitanie obrazu, a na drugi dzień na pożegnanie. Msza św. na powitanie będzie transmitowana na falach radia RDN Małopolska.
    Jeśli ktoś chciałby mieć na pamiątkę zdjęcia na płycie CD to może się zapisać
    w zakrystii. Uroczystości będą także filmowane. /program/. Próba dla wszystkich, którzy sprawują wyznaczone funkcje przy powitaniu obrazu dzisiaj o godz. 20.oo.

3. 3.Wycieczka do Szczawnicy w najbliższą sobotę o godz. 7.oo z przed kościoła.

4. 4.Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Rejonu 3 za sprzątanie kościoła
    i ofiary na kwiaty, a byli to: Rodzina Lisowskich, Ewa i Mariusz Szatko, Katarzyna Rudny, Halina i Stanisław Witek, a na ten tydzień zapraszam kolejne 4 rodziny.

5. 6.Wczoraj odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. + Stanisławy Wrona.
    Zamówiono 30 Mszy św. indywidualnych i 6 od uczestników pogrzebu.
    Jej duszę polećmy teraz miłosierdziu Bożemu: „Wieczne odpoczywanie …”

6. 7.Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:
    Piotr, Łukasz Mikina, s. Jana i Janiny Cholewa, zam. Tarnów, Sadowa 4
    Paulina, Maria Lech, c. Marka i Doroty Korus, zam. Tarnów, ul. Miętowa 7