4 Niedziela Adwentu

21. 12. 2014

1. 1.Przed kościołem można jeszcze nabyć świece w ramach
    Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 zł. i opłatki na stół wigilijny.

2. 2.Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.

3. 3.Spotkanie ministrantów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. 4.W poniedziałek na godz. 19.oo zapraszamy Lektorów i Młodzież z KSM-u
    do ubierania choinek i strojenia kościoła.

5. 5.We środę Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem, po wspólnej modlitwie
    i odczytaniu fragmentu Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, zasiądziemy
    do wspólnej wieczerzy wigilijnej, zaś po wieczerzy zachęcamy do wspólnego śpiewu kolęd. W tym dniu zachowujemy wstrzemięźliwość od alkoholu i pokarmów mięsnych. Wigilijną świecę, którą zapalimy w ten wieczór można zanieść na grób bliskich nam osób, którzy już odeszli do wieczności.

6. 6.Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o północy zwaną pasterską, by wspólnie przeżywać pamiątkę narodzenia Pana Jezusa. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.
  7. 7.Porządek Mszy św. w Święta Bożego Narodzenia jak w każdą niedzielę z tym,
    że w drugi dzień świąt nie będzie Mszy św. o 18.oo.

8. 8.Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

9. 9.Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Rejonu 3 za sprzątanie kościoła
    i ofiary na kwiaty, a byli to: Bernadetta i Dariusz Ciura, Zofia Gaweł, Anna i Czesław Gębala, Józef Gębala i Roma Skórka, a na ten tydzień zapraszam kolejne 4 rodziny.

10.W dniu 15 grudnia 2014 roku, w Stanach Zjednoczonych zmarł Ks. mgr Czesław Litak – były wikariusz w naszej parafii. W jego intencji zostanie odprawiona Msza św. w Boże Narodzenie o godz. 7.oo, o terminie pogrzebu zostaniemy powiadomieni.

11. Pogrzeb śp. + Kazimierza Cierpicha odbędzie się we wtorek o godz. 13.oo.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:
Maksymilian, Mikołaj Jarosz, s. Grzegorza i Lucyny Radoń, zam. Wola Rzędzińska
Magdalena, Ewa Litera, c. Janusza i Ewy Brożek, zam. Tarnów, ul. Miętowa 11