Wielkanoc 2014

20. 04. 2014

1. 1.Radosne Alleluja jest dzisiaj na naszych ustach i w naszym sercu.
    Niech ta radość ze Zmartwychwstania naszego Pana zagości w sercu każdego z nas
    i niech będzie zapowiedzią wiecznego świętowania. Niech Chrystus Pan otworzy nasze oczy i serca napełniając je światłem Zmartwychwstania, pokojem, radością, wszelkim dobrem i błogosławieństwem.

1. 2.Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie
    i uświetnienie liturgii ostatnich dni. Dzięki Wam kochani, kościół i wszystkie obrzędy wyglądały godnie i okazale.

1. 3.Serdecznie zapraszamy codziennie na Mszę św. wieczorną, którą poprzedza nowenna przed długo oczekiwanym dniem kanonizacji naszego wielkiego Papieża Jana Pawła II.
    W związku z tym w niedzielę 27 kwietnia nie będzie Mszy św. o godz. 11.oo aby umożliwić Wam uczestnictwo w transmitowanej Mszy św. z Watykanu.

2. 4.Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.oo, a składka przeznaczona jest na KUL.

3. 5.Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami we wtorek po Mszy św.

1. 6.Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego, a równocześnie jest to patronalne święto Caritas. Odpust w sąsiedniej parafii.

2. 7.Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Rejonu I za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, a byli to: Elżbieta Cetera z Rodziną, Maria Huczko z Rodziną, Pani Husar i Rodzina Barnasiów, a na ten tydzień zapraszam kolejne 4 rodziny.

3. 8.Nasza parafia otrzymała życzenia świąteczne:
    - od Rektora Sem. Duchownego w Tarnowie, - od Andrzeja Dudy, posła na Sejm RP
    - od Bogusława Sonika, posła do Parlamentu Europejskiego
    - od profesora, Kazimierza Wiatra, Macieja Klimy - senatorów RP
    - od uczestników i pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej

1. 9.Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:
    Tadeusz, Krystian Siuda, zam. Parafia Świętej Rodziny w Tarnowie
    Iwona, Elżbieta Molek, c. Wiesława i Elżbiety Bodnar, zam. Tarnów, ul. Ziołowa 14/1