Niedziela Palmowa

13. 04. 2014

1. 1.Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Zadbajmy, aby ludzie starsi i chorzy mieli możliwość skorzystania ze Sakramentów Świętych.
    Wielki Tydzień przeżywajmy w duchu pogłębionej modlitwy i skupienia.
    Postarajmy się, aby w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę przychodzić do kościoła na chwilę modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu, aby lepiej przeżyć Misterium Zbawcze Chrystusa. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2. 2.Odwiedziny chorych z racji Świąt Wielkanocnych w Wielki Piątek od godz. 10.oo. Pojedziemy wyłącznie do wcześniej zgłoszonych osób.

1. 3.W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed dniem kanonizacji naszego wielkiego Papieża Jana Pawła II. W związku z tym w niedzielę 27 kwietnia nie będzie Mszy św. o godz. 11.oo aby umożliwić uczestnictwo w transmitowanej Mszy św. z Watykanu.

2. 4.Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Rejonu II za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty, a teraz bardzo proszę o to parafian z Rejonu 1. W zeszłym tygodniu byli: Jadwiga i Zbigniew Wałaszek, Małgorzata i Wiesław Gębala, Bożena i Edward Wiśnicki z Rodziną, Stanisław Szumlański z synem Piotrem.

1. 5.Przed kościołem można nabywać baranki wielkanocne i paschaliki na stół świąteczny w cenie 5 zł. – dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne Kościoła.

1. 6.Zapraszamy na spotkania:
    - Dziewczęca Służba Maryjna- środa po Mszy św.

2. 7.Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:
    Tadeusz, Krystian Siuda, zam. Parafia Świętej Rodziny w Tarnowie
    Iwona, Elżbieta Molek, c. Wiesława i Elżbiety Bodnar, zam. Tarnów, ul. Ziołowa 14/1

Paweł, Tomasz Kulas, zam. Parafia N.S.P.J w Tarnowie
    Ewelina Schab, c. Józefa i Olgi Czwórnóg, zam. Tarnów, ul. Goździkowa 16