26       Niedziela   Zwykła

25. 09. 2016

1. 1.Dzisiaj członkowie Caritas przeprowadzają zbiórkę do puszek
    na rzecz
    ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

2. 2.Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

3. 3.Akcja Katolicka włącza się w międzynarodową inicjatywę „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. We środę o godz. 15.oo uczestnicy akcji stają na skrzyżowaniach ulic swoich miast i wiosek odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii będzie odmawiana w 2 miejscach:
    - przy figurze Serca Pana Jezusa na skrzyżowaniu Klikowskiej i Niedomickiej
    - w okolicy Groty Matki Bożej przy Klikowskiej. Serdecznie zapraszamy do licznego
       udziału, ale można Koronkę odmówić też we własnym środowisku.

4. 4.W sobotę rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.3o na wspólną modlitwę do Maryi, patronki naszej parafii. Niech każdy z nas znajdzie tę chwilę czasu, aby tutaj przyjść pamiętając, że o tę modlitwę prosiła Matka Boża w czasie Objawień Fatimskich. Zapraszamy do prowadzenia modlitwy różańcowej wszystkie Róże Żywego Różańca, Grupy Apostolskie, Liturgiczną Służbę Ołtarza, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W zakrystii tradycyjnie jest lista, na którą się wpisujemy. Pierwsze nabożeństwo poprowadzą Panie z Caritas.

1. 5.W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie:
    - we wtorek- Św. Wincentego a Paulo
    - we środę- Św. Wacława, męczennika
    - we czwartek- Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    - w piątek - Św. Hieronima
    - w sobotę- Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

2. 6.Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom z Rejonu 2 za sprzątanie kościoła i ofiary
    na kwiaty, a byli to: Bożena i Edward Wiśniccy, Jadwiga i Zbigniew Wałaszek, Szumlański Piotr i Sołtys Maria,
    a na ten tydzień zapraszam kolejne 4 rodziny ale z Rejonu 1.

1. 7.Zapraszamy na spotkania:
    - Kandydaci do Sakr. Bierzm. klasa 3- poniedziałek na Mszy św.
    - DSM- sobota godz. 10.oo